Meie disaineri Inge lemmikehted

Tekst: Inge Ivask, Inge´s Filigree

Sain kivipoe perelt uue väljakutse: kas suudan valida netipoes müüdavatest kaunitaridest oma lemmikehted…. Oh…
Kuidas saaksin valida oma loomingu seast lemmikuid, kui igaühte neist on pandud killuke oma südant ja minu soojus ja armastus?

Aga ma üritan…
1) Siinset netipoodi sirvides jäi täna mulle esimesena silma roosa ahhaat. See kivi on õrnus, pehmus, helgus – imeliselt kaunis roosa unelm. See kaunis kivi ei vajanud ehtimiseks enda ümber palju hõbedat, temast sündis lihtne ehe, mille peategelaseks on õrn ja samas tugev ahhaat. “Hele Algus” on nimi, mis talle imeliselt sobib.

 

2) Pruun ja kirev ahhaat tundus minu pihus väga tugeva ja jõulisena. Käin seda ripatsit tihti kivipoes paitamas. See ahhaat on lihtsalt nii eriline, iga kord näen selles uut ja huvitavat mustrit, kord on ta kõrbes möllav liivatorm ja järgmine kord kaitsev kilp mis aitab igast väljakutsest võidukalt läbi murda. See ehe on oma nime vääriline: “Vägi”.

3) Solaarkvarts on kivi, millesse sulandusin ja uppusin korduvalt. Kui tema läbi päikest vaadata, siis ta särab ja sillerdab silmipimestavalt nagu meri päikese käes. Samas on ta sügav ja piiritu nagu galaktika. Sellest ka kivi ümber laineliselt põimitud hõbetraat.

4) Sugiliiti hoidsin esimest korda käes siis, kui sain kivi Epult, küsimusega, kas sooviksin temast ehte teha… Kohe kuidagi ei tahtnud kivi enam käest ära panna! Mind paelus tema sügav lilla toon ja kivis olevad kujundid, mustrid ja ornamendid. Kivi on väike, aga tekitas võimsa positiivse tunde ja sellepärast saigi kivi ehteks, kaunistatuna igaviku sümboliga.

5) Kuukivi võrdub minu jaoks naiselikkusega, ta on puhtus ja õrnus ja hellus ja samas ka otsusekindlus. Vikerkaare kuukivi sädeleb päikese käes nii, nagu sädeleb õnnelik ja õrn Naine.

6) Larimar on minu lemmikuks ja kaaslaseks olnud juba palju aastaid, ta on alati minuga kaasas. Minu jaoks on larimar sama ainulaadne ja eriline ja imeline nagu igaüks meist. Kivi õrn sinine toon meenutab ühel päeval kevadist taevast ja mõnel teisel päeval sügavat ookeani, neid kahte avarust, kust me kõik tulnud oleme. Lihtne ja imeline. Minu helesinine unistus :). Siin on temast saanud väeingli-ehe.

 

 

PS. Siin on Inge ehete täisvalik meie netipoes. Head imetlemist! 😉

AHHAAT (ERINEVAD)

AHHAAT (PRUUN)

HÕBE

KUUKIVI (VIKERKAARE)

LARIMAR

Kivid tähestiku järgi