Poepoeperenaise Kätlini kogemus: feng shui ja kivid

Tekst: Kätlin Padesaar

Oled sa vahel mõelnud, et miks mingid asjad juhtuvad ja miks mõnel kohe justkui tõeliselt lihtsalt elus asjad tulevad. Mõnel läheb kõigele vaatamata äärmiselt hästi ja mõnel kehvasti. Miks mõni inimene on siiralt õnnelik ja rõõmus ning teine kurb, pahane ja torisev, sest kõik veab justkui viltu?

Feng shui on õpetus sellest, et sarnane tõmbab sarnast. Kõik, mida me välja anname, seda saame ka vastu. Ükskõik, kui julmalt see ka kõlab, siis tõsi on, et kõik, mis meie elus on, oleme me ise sinna tõmmanud. Keegi teine pole süüdi meie ebaõnnestumistes ega meie halvas tujus. See kõik on siiski meie enda vastutus. Inimesed, kes pidevalt kaeblevad ja hädaldavad, tõmbavad enda ellu veelgi rohkem asju, mille üle hädaldada. Ja vastupidi need, kes on tänulikud ja rõõmsad ja püüavad igas asjas midagi head näha, tõmbavad oma ellu veelgi enam põhjusi, miks olla tänulik, rõõmus ja positiivne. Ja eks selle rõõmu ja positiivsuse taustaks peaks olema usk, külgetõmbeseadusesse ja usk millessegi suuremasse kui meie ise. Usk, et miski kuskil teeb kõik nii nagu meie tahame, me lihtsalt peame oma sõnade, mõtete ja soovidega ettevaatlik olema.

Feng shuid saab rakendada enda kehas ja meeltes, aga ka oma kodus. Kõige aluseks on tasakaal: kui me soovime head, siis saame head. Kui anname midagi ära, siis saame vastu. Kodus on samuti võimalik oma energiad tasakaalu viia, et midagi poleks ühes kohas liiga palju ja kuskilt puudu. Kodu osas on feng shui väga pikk ja põhjalik õpetus, küll aga on ka mõningaid lihtsaid soovitusi, mida saaksin siin teiega jagada, et saaksite oma elus ja kodus tasakaalu luua.

Ma leian, et kõige olulisem on selgus ja kord. Mõtted peavad meie peas olema selged ja korras. Me peame teadma, mida me tahame. Kui ei tea, siis tuleb see välja selgitada. Me peame teadma, kes on need inimesed, kes mõjutavad meid kõige rohkem ja kellest hoolime kõige enam. Me peame selgeks tegema enda südamesoovid. Samuti ka kodus peaks olema asjad korras, mitte pilla-palla laiali. Torustik peab olema korras, mitte tilkuma. Kõik lingid ja lambipirnid terved. Kui kodu on katkine ja segamini, siis ei saa meie elus ka midagi teistmoodi olla. Magamistuba on kõige tähtsam tuba, olenemata kas oled vallaline või mitte. Magamistuba on kõige olulisem, kuna seal me veedame kõige kauem aega. Ka magades mõjutavad meid kodu energiad. Hommikul esimese asjana tuleks oma voodi korda seada, see on terve päeva alustalaks. Kui oleme suhtes, siis peaks magamistoas olema ainult nende inimeste pildid, kes seal magavad. Kindlasti ei tohi olla kodus mitte kuskil nähtaval kohal surnud inimeste pilte. Laste pildid tuleks magamistoast ära võtta, sest see tuba on ainult neile kahele, kes seal magavad. Värvidest soovitaksin punaseid, kollaseid, roosat, heledaid toone. Võib kasutada ka tumedaid toone, aga nendega tuleks ettevaatlik olla. Kui suhtesse soovite kirge juurde, tooge magamistuppa midagi punast. Kui omavaheline suhtlus on kehvaks jäänud, siis tooge midagi kollast magamistuppa. Kindlasti soovitan näiteks teha armastuse küünlaaluse, mis võibki olla küünlalaus, kus on kaks punast küünalt ning nende ümber erinevaid kristalle. Näiteks võib kasutada punast jaspist, karneooli, roosat kvartsi, roosat opaali. Tuleb meeles pidada, et kui oleme vallalised ja otsime kaaslast endale, siis tuleks hoida ruumi magamistoas sellele teisele poolele, sest muidu ta ei saa ju tulla. Näiteks tuleks magada voodis ühel poolel ainult, lisaks võib voodi jala külge siduda punase paela, tuua kaks roosat kvartsi magamistuppa ning panna ehtelaekasse väikese paberi peale punaselt kirja „armastus“. Aga vallaline või mitte, mõlemal juhul peab olema magamistoas paarisarv. Kaks patja, kaks öökappi, kaks roosat kvartsi, kaks küünalt jne. Kõik paaris arv, et oleks võrdne.

Teiseks teemaks kirjutan pikemalt, kuidas küllust enda ellu kivide abil tõmmata. Miks ma neist kahest teemast räägin? Väga lihtne – raha ja armastus on inimeste jaoks paraku üldiselt kõige olulisemad teemad ja see on täiesti normaalne ja arusaadav. Raha võimaldab meil teha elus paremaid valikuid ja raha on hea. Kui soovite enda ellu küllust tõmmata, siis tuleks kõigepealt üle vaadata oma uskumused raha suhtes. Kui arvate, et raha on halb ja teeb inimesed õelaks, siis raha teie juurde kunagi ei tulegi. Kui aga elate mõttega, et raha on hea, raha tuleb mitmetest allikatest, raha tuleb alati, sest universumi pank on lõputu ja raha ei saa kunagi otsa. Te olete väärt seda raha ja rikkust. Need on hea mõtted raha kohta. Üks võimalus on luua oma koju küllusenurk, mis asub kodu uksest sisse tulles kõige kaugemas vasakus nurgas. Küllusenurgas peaks olema rahapuu, kõige levinum selleks on ahvileivapuu. See taim peaks olema istutatud punasesse või kuldsesse potti. Ahvileivapuu ümber võib panna sularaha, rahakonna, õnneliku budda, ja karbi, kuhu hakkate millegi konkreetse jaoks raha koguma. Karp võiks olla samuti kuldset või punast värvi. Lisaks, väga oluline on rahapuu ümber ja ka karpi panna küllust toovaid kive, milleks on näiteks tsitriin, roheline aventuriin, püriit, malahhiit, krüsopraas, türkiis, gagaat. Veelgi enam, küllusenurgas tuleks põletada rohelist küünalt ning kaneeli viirukit. Sealjuures kui küünalt süütate või viirukisuitsuga küllusenurga lõhnastate, siis tasub anda universumile teada oma soovidest rahaga seoses. Ja absoluutselt iga kord kui panete sinna nurka raha või kive, siis tuleb tänada universumit kõige eest. Väga palju tuleb tänada, seda võib teha mõttes või kõva häälega, aga see on väga oluline osa.

Feng shui on väga põhjalik teema ja praegused soovitused on pigem sellised lihtsamakoelised ja pinnapealsemad. Mainin ära ka selle, et kui tegutsete nende soovituste järgi, aga ikkagi mitte midagi ei muutu elus, siis tasub üle vaadata teised piirkonnad oma kodus ja elus, võib-olla ei saa küllusenurk oma tööd teha, kuna mujal valdkonnas on väga suured puudujäägid. Mingit garantiid ei ole, aga mind on see väga palju aidanud. Peamine toimub siiski mõttetasandil. Me võime sada küllusenurka teha koju, aga kui meie mõtteid ei soosi seda, et raha meie juurde tuleks, siis seda ei toimu. Siiski, mainin feng shui kohapealt ära veel selle, et energiad peavad olema pidevas liikumises. Kui kodus on aastaid järjest kõik samamoodi, siis midagi uut meie ellu tulla ei saa, sest energiad ei liigu ja me pole ruumi teinud. Ruumi saame kodus teha ka läbi selle, et viskame minema kõik asjad, mida me enam ei kasuta, või anname ära. Nii me teeme ruumi uuele. Iga uus kivi ja taim toob uut energiat meie koju. Uus lamp või vaip või äsjapestud kardinad. Me peame hoidma oma energiad liikumises. Soovin kõigile mõnusat avastamist ja soovitan kõigil oma mõtteid hoolikalt valida.

AVENTURIIN (ROHELINE)

JASPIS (PUNANE)

KARNEOOL

KRÜSOPRAAS

KVARTS (ROOSA)

MALAHHIIT

PÜRIIT

TSITRIIN

TÜRKIIS

Kivid tähestiku järgi