Kerli lemmikud: õrnale naisele

Tekst: Kerli Pajumaa, “Indiast” poe üks perenaisi

Tere, mu kallis “Indiast” pere! Üle pika aja on mul taas rõõm teile midagi postitada! Ja millest muust mul rääkida, kui ikka kaunitest ehetest ja ilusast kivienergiast. Soovitan midagi omalt poolt sulle: õrnale naisele ja su õrnale ja kaunile hingele…

Minu enda elus toimub hetkel palju ning üleväsimus on kiire tekkima, kuid oma armsatelt kividelt saan ikka ja jälle tuge. Sooviksin ka teiega jagada neid kauneid kive ja ehteid, kes mind ilusaks teevad ning vajadusel turgutavad.

Mida täpsemalt soovitada? Sellele mõeldes kangastuvad mulle silme ette õrnad, kerged ja säravad ehted – ehk on minu hingeloomaks harakas, kes teab, igatahes minu meelest peab ehe kaugele särama. See ei pea olema tuhandeid maksev teemant – lihtsuses ja mõttes (ja säras) peitub võlu! Vähemalt minu jaoks

  1. Mulle meeldib, kui ehe meenutab läbi oma õrnuse rahustavat ja tervendavat vett. Kuna tunnen lisaks veele kontakti ka meie armsa Kuuga, siis just sellepärast valiksin enda kätt kaunistama vikerkaarekuukivist valminud käeketi (ja soovitan seda sullegi):

Vikerkaarekuukivi kannab minu jaoks endas kõike naiselikku, puhast ja armastavat. See toob minus esile kõik veetleva ja müstilise. Kivi vägi loob selgusehetki ning aitab sissepoole vaadata. Kindlasti annab ta jõudu ja väge uuteks ideedeks ja on tugevalt seotud intuitsiooniga, mis aitab elus teha õigeid valikuid ning iseennast rohkem kuulata ning tähele panna.

2) Ja edasi… Kuna vikerkaarekuukivi õige nimetus on valgeks labradoriit, siis jätkangi samal lainel. Just labradoriit on saanud aastal 2018 minu lemmikkiviks, nii et loomulikult valiksin enda kaela kaunistama (ja soovitan sullegi!) just selle imelise maagiakivi, tumeda labradoriidi:

Ripats, labradoriit ja hõbe, tilk
Kaelas meeldib mulle kanda midagi kerget, ilusat, säravat, kuid samas võimsat – antud ripatsil on kõik eelpool mainitud omadused olemas. Labradoriit veetleb mind (ja loodetavasti ka sind) oma müstilise sinakasrohelise helgiga, ta on sinu jaoks valmis just siis, kui teda märkad. Seda kivi peetakse heaks mõtluskiviks – ta aitab sul sügavale jõuda, kuulda oma sisemist häält, näiteks meditatsiooni ajal või kui sul on tarvis mõne otsuse tegemiseks keskenduda.
Miks sai just labradoriidist minu 2018. aasta superstaar? Tundsin, et vajan teda enda ellu just tervise kaitsmise eesmärgil. Soetasin Indast poest labradoriidist käevõru veebruarikuus ning kandsin teda igapäevasel käel. Ja ta tõesti aitas: rahustas ning tõi tasakaalu, ka üleväsimuse hetkedel.
Ühel sumedal juunikuu õhtul lagunes aga kett minu käel katki. Sarnane olukord on juhtunud kord varem ka minu turmaliinist käevõruga. Võtan seda kui märki, et ehe on oma töö teinud ning tahab puhkama minna. Parandama ma katkiseid käekette ei hakka– ebausk ja sisetunne sosistavad, et see pole tarvilik. Kes teab, mis tulevik toob! Aga praegu vajavad nad puhkust.

3) Minu vaieldamatu lemmik on roosa kvarts, teada-tuntud armastusekristall. Jah, laialt levinud kindlasti, kuid kulunud ja igav küll mitte! Kindlasti mitte! Proovi järele? Sina ise pead oma roosa kvartsi maagia ülesse leidma, mitte keegi teine. 😉

Roosa kvarts oli minu kivikollektsioonis üks esimesi ning ta on siiani minu südames. Minu ellu on ta toonud palju lootust, usku ja paranemist. Ta on naiselik ja maagiline.

Kõrvarõngad, roosa kvarts ja hõbe

4) Kuna olen suur sõrmuste fänn ja kandja, siis on mulle ajast, mil töötasin veel igapäevaselt Indiast poes, hinge jäänud üks sinise kaltsedoniga sõrmus. Koduleheküljelt ma seda hetkel ei leia, seega ei saa ma seda teile näidata, kuid ehk on ta siiski veel poes vitriinkapis alles. Kas olete seda kogenud, kuidas vahel keegi jääb hinge?… Ta võlus mind esimesel korral ning ma isegi ei tea, miks ma teda küll ära ei ostnud. Ju ei olnud õige aeg. Nüüd istub ta vaikselt minu hinges, seal vitriinis või siis juba kaunistab  kellegi sõrme. Igal juhul lummas ta mind oma helesinise piimjalt vesise värviga, mis sarnaneb oma omaduste poolest sinise topaasiga, millelt ma samuti kunagi silmi ei saa:

Minu jaoks on nii sinine kaltsedon kui ka sinine topaas suhtlemise kivid, mis aitavad mul ennast väljendada, samuti selguse kivid, mis toob olukordadesse loogikat ning lahendusi.

Sellised on mu soovitused.
Nagu näha, on minu valikus palju heledaid ja siniseid toone. Ajan selle alati oma tähtkuju süüks, et sinakad ning violetsed toonid mind tõmbavad ja lummavad (olen Kalade tähtkuju esindaja). Kuid alati on juhtunud nii, et kivi, kellesse ma armun, on just õige väe ja omadustega, õige loo ja mõjuga.

…Loodan, et said mõtteid või juba leidsidki sobiva komplekti ka endale. Kui veel mitte, siis sea sammud Indiast poodi ja tule meile ikka külla. Ootame sind! 😊

…Ja kuigi ma ise olen nüüd vaid asendusmüüjaks vahel nädalavahetustel, ikka loodan sind kohata, kes sa mu postitust loed, ja kui mitte otse, siis kohtume kivide kaudu, ja Indiast poe hea energia kaudu.
Ikka päikest sulle!

Sinu Kerli.

KUUKIVI (VIKERKAARE)

KVARTS (ROOSA)

LABRADORIIT

TOPAAS (SININE)

Kivid tähestiku järgi