Poeperenaise Kätlini soovitused: kevadine suurpuhastus sinu kodus

Tekst: Kätlin Padesaar

Vaikselt on kätte jõudmas kevad, väljas on rohkem päikest, vahel on isegi päris soe, linnukesed juba laulavad ning muru on aegamisi kasvama hakanud. Milline imeline aeg! Kevad on aeg, kus kõik vana pühitakse minema, et teha ruumi uuele ja värskele. Nii looduses, kui ka oma mõtetes, elus ja kindlasti ka oma kodus.

Millest siis kevadist suurpuhastust alustada? Soovitan ajaliselt võtta selleks kohe mitu päeva või terve nädala, sest korraga ei peagi jõudma nii kodu kui mõtteid puhtaks saada. Seda võib teha mitme päeva jooksul või korraga, kuidas endal jõudu ja tahtmist on. Kodus oleks mõistlik kõigepealt visata või ära anda kõik asjad, mida te aasta jooksul pole tarvitanud. Ilmselt ei tarvita te neid kunagi, aga see on seisev energia kodus ja ei ole tegelikult üldse hea. Pealegi, tõeliselt hea tunde annab see, kui saad lahti vanadest asjadest, mida pole tegelikult vaja. Koduski on koheselt uuem ja värskem energia. Kindlasti tuleks üle vaadata ka oma riidekapp, seal on ilmselt asju, mis tuleks ära anda või minema visata. Koristamisest me samuti mööda kuidagi ei pääse, kodus tuleks kõik korda teha, tolm võtta ning soovitan meresoolaveega pesta ka põrandad ning soovid ainult häis asju seda tehes. Kui kodu on näiliselt korras, siis tuleks salvei tõrviku või palo santo suitsuga kodus ringi käia, et suits saaks puhastada terve kodu. Seejärel tuleks loomulikult toad ka värske õhuga tuulutada.

 

Kuivatatud salvei
Palo Santo pulgake (10cm)
Palo Santo

Palo santo on maandava ja puhastava toimega. Hispaania keeles tähendab see „püha puud“. Lisaks on palo santo tervendava toimega, seega toetav imuunsussüsteemi, aitab peavalude, stressi ja külmetushaiguste korral. Palo santot tuleks põletada 30-60 sekundit, seejärel puhuda leek ära ning puutükk jääb suitsema. Kindlasti on oluline sõnastada oma soov või eesmärk, miks palo santot kasutada  ja seejärel sellega tuleks ringi käia kodus erinevates piirkondades, kui soov on kodu puhastada. Salvei tõrviku kasutamine on küllaltki sarnane, kuid tuleb mõnevõrra ettevaatlikum olla, kuna põleva tõrvikuga on hoopiski raskem ja ohtlikum toas ringi käia, aga võid jätta selle ka tulekindlale alusele põlema. Salvei tõrvik peaks umbes tund aega põlema, et tema mõju oleks tuntav.

Hiljem võib meeldivama lõhna jaoks viirukit põletada, see annab mõnevõrra meeldivama lõhna. Nüüd kui kodu on puhas ja värske, soovitan kodu keskpaika asetada tükikese seleniiti või ametüsti geoodi, et need jätkaksid edaspidi meie kodu negatiivsest energiast puhastamist.

Kevadist suurpuhastust on soovitatav rakendada ka oma mõtetes ja enda peal. Soovitan ka ise võtta meresoolaga vanni, selleks on olemas erinevad vannisoolad, aga võid ka kasutada tavalist meresoola (pannes seda 3 supilusikatäit vannivette) koos erinevate eeterlike õlidega. Meresoolal on tugevad puhastamise ja kaitseomadused. Ja kui soovime olla negatiivsest energiast puhas ja end selle eest kaitsta, siis tasub meresoolavanni võtta või siis end pestes meresoolaga hõõruda. Pärast tuleks loomulikult end puhta veega ka üle loputada, sest sool üldiselt kuivatab nahka. Väga põnev kodune vahend on ka mee ja meresoola segu, aga pärast selle valmistamist võiks see kuskil nädal aega kodus seista (nt purgis) ja alles siis on soovitatav kasutama hakata. Võib kasutada kehakoorijana ja toimib suurepäraselt, eriti kui saunas seda teha.

Me ise loome oma mõtetega oma reaalsuse. Kõik, millest me mõtleme, seda me ligi tõmbame. Seega tasub oma mõtete ja sõnadega ettevaatlik olla. Ja oma soovidega! Soovitan alati väga täpne olla, kui midagi soovida, sest muidu võib meie soov täide minna küll, aga mitte päris täpselt sellisena nagu me tahtnud oleksime. Seega, olge oma sõnade ja mõtetega ettevaatlikud. Ma olen üsna veendunud, et kõigil on elus asju ja mõtteid, millest nad soovivad vabaneda. Selleks on olemas imelihtne ja suurepäraselt toimiv rituaal, mida saab igaüks teha kodus endale sobival ajal. Selleks võta riidest kotike ning pane sinna sisse meresoola ning seejärel hoia seda kotikest lahtisena peos ning mõtle kõigele, millest sa soovid vabaneda ja pole üldse oluline kui ebarealistlik või realistlik see vabanemise soov on. Absoluutselt mõtlemata, kas see on võimalik või mitte, soovi ikka sellest vabaneda. Lase end vabaks mõttest, et see pole võimalik. Kõik on võimalik! Kui tunned, et oled oma vabanemise soovidega ühele poole saanud, siis sulge kotike ning jäta see mõneks ajaks oma koju seisma. Meresoolal läheb natuke aega, et kõik su vabanemise soovid endasse haarata. Kui tunned, et on õige aeg, siis mine soovitavalt liikuva veekogu juurde (nt jõgi, oja) ja lase soolal vette minna ning kotike põleta ära. Ja nüüd oled sa andnud oma soovidest universumile ja loodusele teada ning ei pea enam muretsema. Saad oma eluga edasi liikuda ja pane tähele, kuidas su ellu hakkavad tulema võimalused, et neist asjadest päriselt ka vabaneda. Nii see asi toimib. Seda rituaali võib teha igal ajal kui tunned, et vajad mõtete ja emotsioonide puhastamist.

Soovin kõigile meeldivat suurpuhastust, kaunist kevadet ja imelisi kingitusi universumilt!

AMETÜST

SELENIIT

Kivid tähestiku järgi