Kuidas laadida oma kive ja kristalle?

Tekst: “Indiast” poe perenaine Kerli

Paljud kliendid küsivad, kuidas kristalle-kivisid laadida, seega toon välja mõned laadimisvõimalused nii suurtele kui ka väikestele kivihuvilistele.

Kõigi laadimismeetoditega määrake esmalt oma kavatsus ja kinnitage seda, kas vaikselt või valjusti, et oma kristalli/kivi laadida. Seejärel valige tunde ja võimaluste järgi sobiv laadimismeetod.  Kui olete laadimise lõpetanud, tänage Universumit ja kivi koostöö eest.  Sest mõttel on tohutu jõud. Miks muidu tuletatakse meile ikka ja jälle meelde positiivset mõtlemist. Aga kuidas siis ikkagi oma kive/kristalle ja ehteid laadida?

  • Võid seda teha näiteks ÕHU ja AROOMIDEGA – Õhu ja aroomidega võid julgelt laadida kõiki kive/kristalle ja ehteid. Kõikidel elusorganismidel on vaja õhku, nii ka kividel, ka nemad on elus, lihtsalt nende eluvorm on teistlaadi kui meil. Aseta kivid/kristallid aknalauale ja ava aken,  võimaluse korral vii nad aeda (rõdule).  Aroomidena lähevad arvesse erinevad viirukid, salvei ning ka palo santo (tugeva energiaga puu, mis kasvab Ladina-Ameerikas).  Aseta viirukid, salvei ja/või palo santo oma kivide ja kristallide keskele,  niipuhastavad nad kõiki neid võrdselt. Lisaks rahustavad ja puhastavad need aroomid ka sind ennast.

 

  • Vesi – NB! Kõik kivid ja kristallid ei soovi veega puhastamist oma koostise tõttu, näiteks MALAHHIIT, LASURIIT, SELENIIT ja TÜRKIIS. Teisi kive/kristalle võib laadida, kas vihmaveega (sest ka taimede kastmiseks kasutatakse vihmavett, et toalilled lubja mürgitust ei saaks) või voolava kraanist tuleva vee all. Samuti sobib allikavesi. Oluline on, et vesi puhastamisel liiguks, võttes kaasa negatiivse energia ja asendades selle uue ja puhtaga.

 

  • TAIMED JA LOODUS – võid panna oma kristallid/kivid lillepotti. Kivid annavad taimele head energiat ning taim omakorda kividele. Võid ka oma kivid aeda matta (eriti sobib see mustadele kividele, nagu turmaliin, suitsukvarts, šungiit jt.) Soovitatavalt tuleks neid hoida mulla sees nädal aega. Loodus maandab ja laeb kivid/kristallid uue ja hea energiaga.

 

  • HELID – Tiibeti kell, tingshad, muusika – üks lõbus ja tore vahend, kuidas oma kive/kristalle ja ehteid puhastada.

 

  • Teised KRISTALLID/KIVID, GEOODID – kindlasti olete kuulnud, et mõned kristallid/kivid suudavad puhastada ka teisi kristalle/kive (näiteks seleniit, küaniit, karneool) ning eriline jõud on kristallikobaratel ehk geoodidel. Piisab, kui asetad teisi laadiva kivi/kristalli, geoodi teiste keskele. Geoodi puhul võid laadimist vajavad kivid/kristallid, ehted asetada ka geoodi peale.

 

  • KUU- ja PÄIKESEVALGUS – ka valgusega tuleb olla natuke ettevaatlik, eriti päikesega. Mõned kivid ei soovi tugevat ja pidevat päikesevalgust, näiteks ametüst, kes võib kaotada oma imelise lillaka tooni. Kui ametüst siiski natuke valgust kannab, siis kuntsiit on ainult n-ö õhtukaunitar ning ei soovi ereda valguse käes olla. Igapäevaselt hoidke teda ehtekarbis või sahtlis. Kivisid/kristalle ja ehteid on hea laadida, kas noorkuu ajal (noorkuu aitab alustada uusi tegemisi ning toob uue energia) või siis täiskuu ajal. Aseta kivid/kristallid, ehted aknalauale ja lase valgusel oma töö teha.

Kui kaua peaks laadima? Laadimisel usalda oma intuitsiooni ja kõrgemat meelt.

Tegelikult pole laadimine sugugi keeruline. Oluline on mõte ja soov, ülejäänuga aitavad meid Universum ning kivid/kristallid ise.

 

KARNEOOL

KUNTSIIT

KÜANIIT

LASURIIT

MALAHHIIT

SELENIIT

TÜRKIIS

Kivid tähestiku järgi