Kumb oli enne, kas kivi või muna?

Oma pesades on aragoniit ja punane jaspis.

Poolvääriskividest munad on väekad ja erilised! Muna sümboliseerib taassündi, viljakust, ülestõusmist ja uusi alguseid. Iga eelmainitud märksõna taga on oma lugu, mille kaudu siseneda maailma mõistmisesse.

Muna ja taassünd, ülestõusmine.

Ülestõusmispüha on kristlik püha, kui tähistatakse Jeesus Kristuse ülestõusmist pärast risti löömist. Sellest täiesti eraldiseisev püha jääb samale ajale- maausuliste kiigepüha ehk munapüha. Traditsiooniliselt teostati sel ajal erinevaid maagilisi rituaale ning toiminguid. Üks neis oli munade värvimine ning loomulikult looduslike vahenditega. Selliselt tähistati looduse taastärkamist ja sündi, hall kevad värviti värviliseks.

Kuidas saab aidata sind su vaimsel teel see teadmine? Kivimuna võib aidata sul edasi minna, eelmise eluperioodi peale mõelda kui möödanikule, elada üle pisike paus ja teha läbi taassünd… See kõik ei ole niisama lihtne, aga kui paluda appi kõiksuse jõude läbi selle sõbra enda peos, muidugi on see võimalik. Taassünd ja uute alguste aeg.

Muna ja viljakus.

Munapühadel ehk kiigepühal oli tähtis tegevus ka kiikumine, mille jaoks koguneti küla kiigemäele. Usuti, et kiikumine andis õnne vilja- ja linakasvu heaks. Tütarlapsed jooksid võidu külakiigele: kes kiirem oli, see sai varem mehele! Mitmeid sajandeid tagasi oli Prantsusmaal pruudil kombeks lüüa katki üks muna, enne kui ta kolis uude koju, et pere järelkasvu saadaks õnn.

Mismoodi see teadmine sind aitab? Kivimuna võib aidata sõna otseses mõttes viljakust ehk lasteõnne, aga viljakus tähendab ka palju muud. Uusi loomingulisi sünde, aga ka aeda, põldu, kodu. Iga suur saavutus algab väikesest sammust ja kõiksuse jõud aitavad, kui paluda abi. Kivimuna aitab sul keskenduda ja teha oma taotlused, palved, visioonid… Neist saab alguse viljakus.

 

Muna ja maailm.

Antiikrahvad uskusid, et maailm loodi kosmilisest munast. Siiani on see üks iidsetest uskumustest Indias, Egiptuses ja Kreekas. Ka munade kaunistamine tähistas paljudes kohtades maailmas uusi alguseid.

Sisimas me kõik teame, et muna tähendab võimalust uuele elule. Ja samas on elu täis ringkäike. Igas väikeses on peidus suur, galaktika mahub munasse. Selle suure ja väikese proportsioonide (olematust) ja vaimset teed kõiksuse mõistmiseks aitab samuti käia kivimuna.

Nii et muna sees on nii palju. Leia ta, võta ta kätte, puhasta (näiteks kuuvalgel või kellahelina saatel) ja palu teda koostööle.

Kus muna hoida? On olemas munaalused, aga meie oma poes panime munad sambla ja sambliku sisse (palusime metsavanalt andeks, et veidi metsa tuustisime…) Munad meie poes on õnnelikud, aga eks nad igaüks looda jõuda ikka selle oma inimese juurde, kellega koos maailma ringkäikude saladusi uurida.

Tutvu meie Indiast e-poe munavalikuga: https://indiast.ee/tootekategooria/kodukujundus/munad-ja-kuulid/?orderby=date

 

ARAGONIIT

Kivid tähestiku järgi