Lee lemmikud: üks mõnus boheemlik komplekt :)

Tekst: Lee Johanna Saul, “Indiast” poe perenaine

Minule on meie ehetest jäänud pikalt silma ja südamesse üks imeline sõrmus. See on karneoolist ja püriidist hõbesõrmus, karneool särab keskel nagu päike ja ilusad püriidikiired velklevad seal ümber. See sõrmus kannab endas soojust ja küllust, mida jagab ka kandjaga. See on oma olemuselt kuidagi mõnus suvine ja tekitab nii rõõmsa, lootusrikka tunde! 

Püriit ja karneool on minu meelest üldse võrratu kooslus, mõlemad on küllusekivid ja ka puhastavad kivid. Püriit aitab tuua esile andeid ning karneool suurendab eneseusaldust ja aitab enda avastamisele-arendamisele eriti hästi kaasa. Karneool kannab endas ka kirge ja tugevust, et sul oleks alati julgust oma suurimaid soove jälgida ja väljendada. Tundub igati hea uute alguste ja arengute jaoks! 

Kui juba soovi(ta)n seda sõrmust, siis mis edasi, kuidas selle sõrmuse ümber komplekti seada?… Karneooli tugeva punase tasakaalustab roheliste värvitoonidega unakiit ja ka kohati-rohekas picasso jaspis. Niisiis, minu meelest sobivad selle sõrmuse juurde just neist kividest käevõrud. Kas tšipsidega või siis väikeste helmestega, suuremate ovaalsete kividega, kuidas iganes! Näiteks need:

Käevõru, Picasso jaspis, ümar helmes

Minule meeldib vahel kanda käevõrusid palju üheskoos, või siis kanda ühte suuremat. Boheemlaslik ja vaba tunne tekib, kui käed ja sõrmed on kividega ümbritsetud. Võiks öelda, et nad aitavad loovusel käte läbi minust maailma ja maailmast minusse joosta! 🙂 

Edasi, jätkame ehtimist… Kõrvarõngastest on ühed minu suured lemmikud need… Võibolla üllatute, et ma nüüd soojadelt toonidelt siniseks pöörasin, aga ma arvan, et need sobivad igasuguse ehtekomplekti juurde ja muudavad kandja silmad justkui sinisemaks:

Väiksed hõbedast detailid kivi ümber jätavad justkui mulje nagu oleks tegu vanaemalt päritud tarkust täis kõrvarõngastega! Lisaks aitavad lasuriidi kivid toetada kurgutšakrat….

Ja lõpetuseks, kaela riputamiseks meeldivad minule meie päikeserattad! Kirglikul bretša jaspisel on nii palju lahedaid mustreid ja eri toone, soovitan seda: 

Kui on soovi teda tšakratega kokku sobitada, siis näiteks kaelas kandes sobiks ta pikema paela otsa nii, et ulatub rinnast natukene allapoole, et mõjutada lähemalt päikesepõimikut, sakraal ja juurtšakrat.

Või siis midagi rahulikumat kaela, nagu näiteks dumortieriit. See on kurgutškrale hea ja nii saaks seda kanda ka väiksema paela otsas, kurgule lähemal, ja miks mitte ka hoopis koos pika paela otsas olema bretša jaspisega. Ja kas panete tähele, et nüüd klapivad ka sinised kõrvarõngad, kui panna korraga sinine ja punane päikeseratas. Kokku võiks siis tulla huvitav ja julge ehtekombinatsioon. Aitäh, et minu mõttemänguga kaasa tulite ja tore, kui suutsin kedagi inspireerida! 🙂

 

DUMORTIERIIT

JASPIS (BRETŠA)

JASPIS (ERINEVAD)

KARNEOOL

LASURIIT

PÜRIIT

UNAKIIT

Kivid tähestiku järgi