Poeperenaine Kätlin ja kivid

Tekst: Kätlin Padesaar

Ühel koolitusel paluti mul mõelda, et milline oli päris esimene kivi, mis minu ellu tuli. Kohe esimene mõte pea oli roosa kvarts. See oligi esimene kivi, mille ma teadlikult soetasin. Küll aga päris esimene kivi, millega ma kokku puutusin oli ilmselt kaltsiit või paekivi, ma endiselt ei tea, kumb see kivi on. Koolitusel toodi välja, et päris esimene kivi, millega kokku puutume, annab meie elule tegelikult mingi suuna ja ühtlasi avab see meie energiakanali kivimaailma.

Väikse lapsena meeldis mulle mängimas käia vanas paekivi karjääris, mis kohe meie kodu lähedal oli. Sealt sai igasuguseid põnevaid asju avastatud ja põnevaid mänge leiutatud, igav juba ei hakanud. Ühel päeval leidsin sealt imekauni päikese käes sädeleva kausikujulise kivi, mis oli ühe teise suure kivi sees. Tahtsin väga seda endale koju võtta, aga ei saanud, see oli liialt tugevalt teise kivi sees kinni. Käisin mitmeid kuid seda seal vaatlemas ja imetlemas ning veendumas, et see ikka alles oleks. Ja see oli alati olemas, ootas mind seal.

Aga ühel päeval ma olin otsustanud, et nüüd on aeg see kaunis sädelev kivi endale koju viia. Võtsin selleks kodust kaasa, mis mul tol ajal oli: isa kirves ja haamer. Ja töömehe kindad. Nii ma siis läksin, õbluke kümneaastane laps, kes oli otsustanud selle kivi endale saada. Ma küll ei mäleta enam kuidas, aga ma kaevasin selle kivi välja ja viisin tõelise aarde endale koju. Ja see on seal siiamaani.

Sel koolitusel, kus minu käest mu esimese kivi kohta küsiti, tuli mul see lugu meelde ja ma palusin südames, et ema poleks seda kivi minema visanud. Nüüd kui mul on päris enda kodu, siis näeksin seda kivi just seal, koos minuga. Ja emaga vesteldes selgus õnneks, et see kivi on olemas. Nüüd vaja vaid sellele järele minna.

Lapsena puutusin õrnalt kokku ka teiste kividega, mida tuntakse ilmselt rohkem. Mu emal oli rubiiniga ja malahhiidiga sõrmused. Nüüd täiskasvanueas oli mu esimeseks soetatud kiviks tõesti roosa kvarts, mille abil püüdsin tegeleda enesearmastusega ning leida endale ka kõrvale keegi, kes aitaks mul siin eluteel elutervelt õppida. Küll aga mingi aeg elus püüdsin läbi kivide ka mediteerida ja seeläbi tõsta oma enesehinnangut ning kasutasin selleks rodoniiti, mida tuntakse ka kui andestuse kivi. Mina keskendusin peamiselt endale andestamisega, et saaks elus edasi minna.

Sealt edasi olen soetanud mitmeid kaitsekive nagu tiigrisilm ja hematiit. Kadedate inimeste vastu kannan endaga kaasas karneooli ning olen teinud ka koju küllusenurga, kus on mul mitmeid erinevaid kive nagu näiteks püriit, türkiis, malahhiit, mäekristall, krüsopraas, sammalahhaat, gagaat ja tsitrini. Olen kive kasutanud ka mitmete rituaalide tegemisel. Ja nüüd soovin veel teistsuguseid kive oma kodu kaunistama ja energiat puhastama.

Mind on kivid palju aidanud ja seda mitmel tasandil. Kindlasti on vahel lihtsalt abiks ka see, kui on mõni uus teema (nt kivid), milles vaimustuda ja mille kohta lugeda. Aga ka kivide energia on äärmiselt oluline ja nende energia tunnetamine tekitab sügavat rahu. Kivid on siin selleks, et meid aidata mitmel moel, me peame vaid oskama seda energiat vastu võtta ja loomulikult loeb mingil määral ka usk nendesse. Aga hea on see, et isegi kui me ei usu neisse, siis nad on abiks ikka. Sellepärast on neid ka hea kinkida inimesele, kes ei usu. Minnes tagasi selle koolituse juurde, siis võib-olla tasub mõelda, kuhu suunas üritas sinu esimene kivi sind suunata?

AHHAAT (SAMMALAHHAAT)

KRÜSOPRAAS

KVARTS (ROOSA)

MALAHHIIT

KVARTS (MÄEKRISTALL)

PÜRIIT

RODONIIT

TSITRIIN

TÜRKIIS

Kivid tähestiku järgi