Miski, mis toob rõõmu

Tekst: Epp Petrone, “Indiast” poe asutaja

See oli kolm päeva tagasi, kui nägin ühel poolvõõral inimesel, kellega juttu ajasin, sõrmes peridooti. Soe roheline rõõmus helk teise inimese küljes.

“Oi, peridoot,” ütlesin ma talle.

“On või? Ma ei teadnud ta nime, ükskord mulle kingiti.” Ja ta kirjutas selle nime üles. Ütles veel, et see on tema rõõmsa tuju kivi. Just! Ei ole vaja nime teada selleks, et rõõmu ära tunda.

Mulle jäigi see peridoot sisse, ütleme, silma võrkkestale. Olen viimastel nädalatel kolinud ja aina ootan seda, et saaks oma ehted välja pakkida. Mul on plaanis nad homme öösel täiskuud nautima panna oma aida ette maale. Ja siis leian ma ka omaenda peridoodi ehted üles.

See peridoodiroheline on omamoodi kummaline värv, kas pole? Sobib nii blondidele, brünettidele kui punapeadele. Minu armastus peridoodi vastu ei olnud esimesest silmapilgust (olen sellest siin kirjutanud), ja seepärast julgen soovitada: proovige. Hoidke enda ligi ja vaadake. Ka siis, kui arvate, et te pole rohelise-inimesed.

Minul on umbes sellised kõrvarõngad, toorkivist, mu enda kätega kokku valitud (nagu ka kõik teised meie kivipoe peridoot-toorkiviehted): Kätte soovitan sulle seda, peridoodi toorkivi ja tšipside vahelduv pillerkaar. Nendel käevõrudel saab muuta suurust, sobib erinevatele suurustele. Võib panna ka mitu käevõru järjest… Lisaks peridoodile näiteks ka vikerkaarekuukivi:

Ja kaela? Ehk midagi sellist? Chokeri saab panna kaela tugevamalt ja nõrgemalt, see on tagant tellitava suurusega:Või selline, südamepudel täis imelist rõõmu? Peridoodile lisaks on rõõmu võimendamas mäekristall:

Ilus ja imeline on ka traditsiooniline õnnepuu, peridoot ja vask. Seda on meil nii kaelas kandmiseks kui ka laua peale:

Rõõmu teile! 🙂 Rõõmu meile :).

KUUKIVI (VIKERKAARE)

KVARTS (MÄEKRISTALL)

PERIDOOT/OLIVIIN

VASK

Kivid tähestiku järgi