“Õrnusest ja tugevusest ja KALTSIIDIST” (Epu kolumn Naistelehes)

Lugege Naistelehte, igal kolmapäeval ilmub selle ajakirja lõpulehel Epp Petrone kolumn, mis on pühendatud mõnele kivile.

27.12. 2017 kirjutas Epp kaltsiidist, paneme siia katkendi sellest loost.

Mida see tähendab, kui kivi katki läheb?
Kui ma vahel „Indiast” poe juures müüjat asendan, siis kogen ikka, kuidas inimesed tulevad kivipoodi selleks, et oma lugusid jagada ja küsimusi esitada. Kellel läks rubiinhelmeste pael katki keset kirikuteenistust, kui inimene parasjagu patuseid mõtteid mõtles… Kellel lõi roosast kvartsist südamesse prao sisse, kui ta mehega tülitses. Miks just nii, küsivad nad. Mida see tähendab?
Oli see kivi kogenud pinget ja valu, oli ta seda endasse kogunud, oli see ta rabedaks muutnud?
Kaks suve tagasi oli mulle tähtis üks mees. Me olime sõbrad olnud juba mõnda aega, segaselt arenevate tunnetega. Saime juhuslikult kokku ühel kontserdil, ta kohtus pool tundi hiljem ühe teise juhututtavaga, keeras mulle selja ja läks sellele teisele neiule õlut ostma, ma tõusin püsti… ja kivid mu kaelast kukkusid asfaldile laiali.
Mu sinine kaltsiit läks katki.
Ja ma kükitasin seal oma pikas kleidis. Kogusin maast kokku need killud, ka ülejäänud kümme kaelast kukkunud kivi, ja tundsin, et nüüd on kõik läbi, edasi saab ainult kergemaks minna, enam ma ei unista ega looda.
Arvan, et igaühel on mõni selline lugu, kus tuleb endale aru andmise hetk, sest miski lööb järsku lambi põlema. Minul saaabus see hetk toona läbi katki läinud kivi. Need killud on mul siiani tähtsate talismanide sahtlis alles. Oleks mul olnud rohkem selget pead, siis oleks see kaltsiit terve.
Ta olid aidanud mind, võttes mu hingeahistust endasse, ja ta aitas mind ka oma katkimineku sõnumiga.
Muidugi saab seda lugu ka praktiliselt seletada. Katki läks kaelas olnud kivireast just see, mis oli kõige pehmem ja rabedam ka füüsiliselt. Ja ise olin süüdi, et paela kõvemini kinni ei sidunud ja üle ei kontrollinud!
Aga mulle tundub, et minu segamini pea põhjendus ja väljendus eelkõige selles, et ma ei olnud nädalate kaupa puhastanud… ei kive ega ennast!
Sellest peale olen proovinud puhastamise ja puhastumise eest paremini hoolt kanda.
Miks on puhastamine vajalik?
Puhas kristallistruktuur on võimeline tõmbama endasse emotsioone ja puhastama enda lähedast ihu või ruumi, aga seda järjest tehes juhtub lõpuks see, et mõõt saab täis. Nagu tundlikel inimestel, nii ka tundlikel kividel.
Mulle tundub, et õrnad kivid, nagu näiteks kaltsiidid, on samas tänu oma õrnusele ka eriti vastuvõtlikud energiatele ja eriti head n-ö sõbrad inimesele.

(Täispikkuses lugu on 27.12.2017 Naistelehes… ja võibolla kunagi mõnes raamatus ka.)

KALTSIIT (KOLLANE )

KALTSIIT (MANGANO/ROOSA)

KALTSIIT (ROHELINE)

KALTSIIT (SININE)

KALTSIIT (VALGE)

Kivid tähestiku järgi