Piilume Jaanika kaamera taha!

Tekst: Jaanika Tamm, kivipoe perenaine ja üks fotograafe

Tervitused minu poolt! Küllap olete märganud, et lisaks Indiast esinduspoele Tartu vanalinnas hoiab meid tegevuses ka e-pood. Jäädvustame järjest ehteid ning kive, et 24/7, ööpäevaringselt oleks teil võimalik tutvuda meie kaunitaridega.

Fotograaf Kairi kirjutas endast juba eespool.

Oleme Kairiga kahepeale Indiast e-poe pildimaterjalide põhiautorid, tema Tallinnas ning mina Tartus. Pildistanud olen ma kive nii meie kivipoe ees, Tartu vanalinna lumisel terassil kui ka oma kodu köögis. Kasutan loomuliku valgust ja just sellest sõltuvalt kujuneb pildistamiseks sobilik paik.

Kairi tööhoos 2017.aasta suvel Indiast ruumides

Eelmise aasta oktoobris sättisin ennast koos seleniidiga kivipoe terassile. Praegusel suvisel ajal neid pilte vaadates tundub lumi kuidagi nii eriti armas.. 🙂 Võibolla oligi siis äsja see kõige esimene ja eriline lumi maha sadanud. Igaljuhul koos Epuga me otsustasime sellel lumisel oktoobrikuu päeval ühe fotosessiooni ette võtta. Lisandiks sai kalavõrk.

Vahetult enne pildistamist saabus meile poodi suur hulk kaupa otse Marokost, meie varustajatelt. Nii sai meie poe kõrvalruumist mõneks ajaks seleniidi oaas, kuhjades, korvides ja karpides ootasid erinevas variandis seleniiti ning sardoonüksit. Ühed minu erilised lemmikud on südamed:

Seleniidist südamekujuline pihukivi.

Siin pildil on seleniidist küünlaalused, aga lisaks seleniidile on nendes näha ka teisi mineraale. Esiplaanil paistab muskoviidi sarnane pealiskiht olevat. Iga küünlaalus on erinev! Neid võib pikalt imetlema jääda…

Toorkivina küünlaalused

 

Sardoonüksist lihvitud vardad, mida kasutatakse näiteks meditatsioonis energiate liikuma panemiseks. Nende pildistamiseks valisin pärlmutter-teokarbi.

Lihvitud varraste üks ots on terava tipuga, mis näitab energia liikumise suunda.

Kivide pildistamine on nagu teistlaadi koosöö nendega. Kive on siin mu ümber mustmiljon (ja kui ka pole, siis tunne on küll, et neid on väga suur hulk olemas :)), aga pildile tahan jäädvustada seda ühte ning tema parimast küljest. Inimeste pildistamisega on sama lugu, igaüks on erinev, erineva näo ning olemusega. Täpselt nagu kivid.

Ehete pildistamiseks on kujunenud parimaks paigaks mu enda kodu köök. Ikka samamoodi loomuliku valgusega. Stiilinäide, milline mu fotosessioon tavaliselt välja näeb:

Kas pole mitte nii, kui poest midagi ostad (ükskõik millisest), siis kodus näivad need soetatud asjad pisut teistsugused?! Sama lugu on mul ka ehtega, mis vajavad jäädvustamist e-poe jaoks. Iga ehe näib minu koduses keskkonnas teistsugune, märkan teda paremini. Eks poes on rohkem kive ja erinev energia kui koduses miljöös.

Pildistamise jaoks on mul juba välja kujunenud veinipudelid ning mu 19 aastat vana hõbekett. Loomulikult käib asja juurde ka assistent, mu tütar, kes ikka aegajalt nõu, aga ka jõuga appi tuleb. Hiljuti pildistasime koos Inge’s Filigree hõberipatseid ja Hõbe-Reeda ehteid.

Ühel talvepäeval juhtus aga nii, et jõudsin pildistamiseni üsna hilisel kellaajal, kui õues hakkas hämaraks minema. Proovisin kiirelt erinevaid variante, kuidas ja kus oleks valgust veel piisavalt. Lõpuks jõudsin selleni, et pidin köögi akna lahti tegema ning aknalaual kiirelt fotosessiooni ära tegema. Muide, õues oli -20 kraadi. Hõbe-Reeda käevõrud said jäädvustatud! Sellest seeriast on minu lemmikud need kaks:

Krüsopraas

 

Sammalahhaat

Mul on ääretult hea meel, et saan oma pildistamise hobi oma kalliste kivide keskel rakendada ning lasta oma ideedel ja mõtetel lennata nii, nagu parasjagu tunne on. 🙂

AHHAAT (SAMMALAHHAAT)

KRÜSOPRAAS

SARDOONÜKS

SELENIIT

Kivid tähestiku järgi