Poeperenaise Jaanika kingisoovitused: HELMED, KUJUD, VÕTMEHOIDJAD, VIIRUKID

Tekst:  Jaanika Tamm

Millise kingiga üllatada oma lähedasi või veidi kaugemaid? Annan sulle mõned ideed, mida leiad Indiast kivipoest ja loodan, et avastad midagi põnevat.

Kõigepealt, me pakume sulle iga kiviga kaasa loo. Need lood on peamiselt uskumused, mitte alati absoluutne tõde ja fakt. Iga lugu annab kingitusele erilise nüansi juurde ja loob tausta, mis käib kiviga kaasas. Poest lahkudes hakkab kingitus aga ise elama, sest kingisaajal tekib kiviga oma tõde ja oma lugu. Kõige toredamad ongi just need lood, mida kuulen otse inimestelt, sest isiklik kogemus on kõige ehedam.  Oi, kui palju neid on! Sellest aga mõnes teises kirjatükis.

  • Ilmselt ei vaidle keegi vastu sellele, et isetehtud kingitused poevad eriti hinge. Meie poes on müügil erinevatest kividest helmeid (https://indiast.ee/tootekategooria/tarvikud/helmed/), millest saab valmistada käevõrusid, käepaelu, kõrvarõngaid, kaelakeesid, ripatseid jne. Valikus on üle 70 erineva helme! Kui sa oled veel päris algaja ning ebakindel, kuidas ja kus helmeid kasutada, siis kindlasti küsi nõu meie müüja käest, kes oskab sind aidata. Saame ka koos käevõru teha, näiteks.

 

Helmeste sahtlikesed

 

Auguga kivi, lasuriit
A-kvaliteediga lasuriit helmed

 

  • Mäekristall – see on minu järgmine soovitus, kivide kuninganna! Üks küllaltki universaalne kink, sest neutraalne värv sobib kõigile, nii meestele kui ka naistele, lastele ja loomadele.  Mäekristall ehk kvarts on väga levinud ja oma vastupidavate füüsiliste omaduste tõttu ka hea, st üsna kõva ehtekivi (moshi skaalal number  7, teemant on  10). Väike nipp sulle, kuidas leida päris mäekristall.  Nimelt, kui sa kivi hoolega vaatad, siis näed temas, vähemal või suuremal määral, vikerkaare värve, mille tekitab valguse murdumine kvartsis. Muide, see nipp kehtib kõikidele kvartsidele (ametüst, tsitriin jne).

 

Käevõru, mäekristall, suur kivi
Mäekristallist käevõru

 

Naisele/tütarlapsele sobilik hõberipats mäekristalliga

 

Küünlaalus mäekristallist

 

  • Edasi, minu soe soovitus on: loomakujud steatiidist. Steatiidi puhul on tegemist loodusliku mineraaliga, millest annab väga hästi valmistada kujukesi, sest ta on selleks piisavalt pehme.  Meil on poes terve loomaaed riiulilt vastu vaatamas: elevandid, öökullid, kilpkonnad, kassid, jõehobud, kalakesed..  Selline kink toob siira naeratuse näole!

 

Kuju, elevant, steatiit / seebikivi (7cm)
Steatiidist elevandid

 

Kuju, jõehobu, steatiit / seebikivi (3,3cm)
Steatiidist jõehobud

 

  • Ja üks mõnusalt praktiline kink on võtmehoidja, ja on hea teada, et kingitus hakkab kingisaajal suure tõenäosusega alati igal pool kaasas käima. Toon siia mõne pildivaliku, mida pakume, aga kogu valikut siit: https://indiast.ee/tootekategooria/kodu/votmehoidjad/.

 

Inglike preniidiga

 

 

Võtmehoidja, ametüst, trummelkivi (3-4,5cm)
Ametüst

 

  • Kes armastab viirukeid põletada, neil soovitan proovida meile hiljuti saabunud uusi viirukeid, mis kannavad õiglase kaubanduse ja mahetoote märgistust. Tegemist on India traditsiooniliste viirukitega. Ka need inimesed, kes on lõhnade suhtes tundlikumad, võivad julgesti katsetada, sest nende viirukite lõhn pole sugugi nii intensiivne nagu tavaliselt. Valikus on 12 erinevat lõhna.  Kingiidee kõigile! Head kinkimist! 🙂
Lõõgastav sandlipuu viiruk

AMETÜST

KVARTS (MÄEKRISTALL)

LASURIIT

KVARTS (MÄEKRISTALL)

STEATIIT

Kivid tähestiku järgi