Poeperenaise Jaanika mõtted Inge’s Filigree ehetest

Tekst: Jaanika Tamm, “Indiast” poe perenaine

Kes on see salapärane Inge, üks meie poe disaineritest? Ta on Soomes elav eestlanna, kes igapäevatöö kõrvalt tegeleb hõbeehete loomisega. Indiast kivipoega on enamasti lood sedasi, et inimesed, kellega koostööd teeme, satuvad ise meie juurde. Nii oli ka Ingega!

Eelmise aasta suvel ristusid meie teed siinsamas kivipoes, kui ta juhtumisi kliendina koos kamba naistega meie poes ehteid ja kive käisid uudistamas. Nagu naised ikka, üheskoos on lõbusam ju. Juhtumisi toimetas poes sel hetkel Indiast looja Epp Petrone ning mina (just! sellepärast ma antud lugu hästi tean ;)). Epp on selline inimene, kes nagu möödaminnes tegeleb mitme erineva asjaga: suhtleb klientidega, samal ajal nuputab uusi disaine ja mõtleb, kuidas kiiresti jõuda ka mujale toimetama. Tekkinud kiirest vestlusest koorus välja Inge ehtekarbike ja ilma pikema jututa teadsime, et oleme leidnud ehtemeistri, keda mõnda aega otsinud olime.

Varem omaette nokitsenud Inge alustas Epuga koostööd, millest sündisid hõbeehted, mida näed Indiast kivipoes ja e-poes ( https://indiast.ee/tootekategooria/disainerid/inges-filigree/ ). Epu kivid India reisidelt ning Inge oskused on kokku loonud lihtsa disainiga hõberipatsid, millest igaüks kannab ka oma nime.

Minu üks lemmikuid Inge kaunitaridest on “Väeingel” koos armsa larimariga, mida ümbritseb inglimotiiv-hõberaamistik. Larimar ise on praeguse aja üks populaarsemaid ning küsitumaid kive. Teda leidub vaid ühes kohas maailmas – Dominikaani Vabariigis. Eksootikat omajagu.

Larimar “Väeingel”

Ripatsitele nimed on pannud peamiselt Epp, sest kuuldavasti jäi Inge nimepanekul veidi hätta. Alati on huvitav teada saada, kellele milline nimi omistatakse. Alles siis on ehe justkui valmis ning jääb oma kandjat ootama… aga võibolla ka kutsuma? 🙂

Kas teate, et Venemaalt päris amasoniit on pisut teistsugune kui mujalt kaevandatud amasoniit. Siin on näha, milline on Brasiilia amasoniit, oluliselt kahvatum. Ei kujuta ettegi, et amasoniidi ripatsil “Otsus” oleks teine nimi! Täpselt sobiv! Kindlust ning kindlameelsust on nii antud kivis kui ka ripatsi disainis märgatavalt palju, nakkudes kindlasti ka kandjale.

 

Amasoniit “Otsus”

Kas sina teadsid, millist kivi kandsid vanad roomlased nö tõeamuletina? Usuti, et selle kandja ei kaota eales omaenese tõde, jäädes alati iseendaks. See oli ahhaat. Maailmas on üle 200 erineva ahhaadi, seega oma lemmiku leiad nende seast kindlasti! Minu lemmikute hulka kuulub see eriline disain:

Pruun ahhaat “Vägi”

Inge on ära raaminud ka imekauni türkiisi. Mulle on alati tundunud türkiis üks aukartust äratav kivi. Ta on väga väga ilus ja sobib kokku ka väga väga eneseteadliku naisega. Ilmselt ei taju ma ennast veel sellisena :).

Erksat sinist tooni türkiisi otsitakse hoolega taga, sest ta on väärtuslikum kui roheline ning veidi vähem levinud. Kas teate, et kauaks meil (inimkonnal) enam türkiisi pole, sest paljud kaevandused on juba tühjad, suletud ning kivi väärtus aina tõuseb. Pildil olev ripats on mind köitnud hetkest, kui ta poodi jõudis. Pisike (1,5 cm) ja armas ning mitte liialt aukarust äratav :).

 

Türkiis “Elupuu õis”

Inge käib meil poes mõnikord külas vaatamas, kuidas ta kullakesed elavad, ning ajame tõsist ja vähem tõsist juttu, ja naerame muuseas ka skeptiliste soomlaste üle. Tõeliselt vabastav on olla metsapoolne eestlane.

Sellega meenub mulle üks kivi, nimelt sammalahhaat, kelle Inge on meil kahe erineva disainiga ehteiks vorminud. Minu lemmik on hõberipats “Maausk”. Nagu kannaks päris sammalt kaelas! Tegelikult pole kivi sees otseselt sammal. Loodus on vägev ning valmistanud ühe sellise ahhaadi:

Sammalahhaat “Maausk”

Epp ja Inge on koos oma peakesed ja hinge kokku pannud, et neid ehteid luua. Mina olen näinud kive, mis lähevad Ingega Soome kaasa ja tagasi jõudes on kividest vormitud ahhetama panevad kaunitarid. Loodan kunagi oma silmaga näha, mis nendega seal Soomes küll tehakse… tundub ju nii põnev!

Oleme avatud kõikvõimalikele ettepanekutele ning soovidele, mis tulevad klientide ja muidu kaasamõtlejate poolt. Samuti hindame igasugust tagasisidet, s.h ehete disaini ja kivide valiku osas. Nende põhimõtete valguses korraldasime juunikuus Facebookis mängu, kus uurisime, milline Inge’s Filigree ehe mängus osalejat kõnetab. Populaarseim valik oli sammalaahaadi  ripats”Loodusevägi”! Niisiis, statistika toetab eespool mainitud metsapoolse eestlase ning sammalahhaadi seost :).

Sammalahhaat “Loodusevägi”

 

AHHAAT (ERINEVAD)

AHHAAT (PRUUN)

AHHAAT (SAMMALAHHAAT)

AMASONIIT

HÕBE

LARIMAR

TÜRKIIS

Kivid tähestiku järgi