Poeperenaine Kätlin: reisimine ja kivid

Tekst: Kätlin Padesaar

Varsti on käes päris kevad ja suvi ning sel ajal reisivad inimesed väga palju ringi. Seoses reisimisega on inimestel vahel päris palju erinevaid hirme. Nüüd vaatamegi täpsemalt, et milliseid kive võiks reisile kaasa võtta ja kuidas need kivid meid aidata saaksid.

Reisimine on tõeliselt innustav tegevus, sest see aitab meile läbi teise kultuurikeskkonna või lihtsalt eemaloleku tõttu näha ennast ja oma vaateid maailmast teisiti. Reisimine aitab meil õppida eelkõige enda kohta, seada uusi eesmärke ja näha uusi perspektiive. Vahel on vaja ära minna, et saaks päris kõrvaltvaataja olla oma elule ning näha, milliseid muudatusi oleks vaja teha ja kas üldse on vaja teha. Küll aga on vahel reisimisega seoses inimestel hirme ja muresid.

Ilmselt kõige sagedasem asi, mis reisidel tekkida võib, on koduigatsus, mis sisuliselt tähendab igatsust pigem oma sõprade ja perekonna suhtes. Igatsust armastuse osas. Selleks soovitan mina endaga kaasas kanda roosat kvartsi, mis ka reisidel olles tõmbab meie lähedale inimesi, kes on meie vastu head ja sõbralikud ning ühtlasi aitab roosa kvarts meil ennast rohkem armastada. Ja kes teab, võib-olla toob just roosa kvarts reisil olles kellelegi välismaalasest kaaslase.

Võõras keskkond toob samuti kaasa erinevaid hirme, näiteks pidevad mõtted, et äkki juhtub midagi või et kas ma leian ikka õige koha üles. Kuidas ma seal hakkama saan? Kas inimesed on sõbralikud? Äkki lennuk kukub alla? Kas kõik üldse sujub piisavalt kenasti? Ega me neile küsimustele enne reisi vastata ei oska, ikka pigem pärast reisi. Küll aga enesekindlust aitab ka reisil olles sisendada rodoniit ja malahhiit. Lisaks sellele aitab malahiit probleeme ära hoida reisides. Mina soovitaks kaasa võtta ka tiigrisilma ja seda peamiselt põhjusel, et tegemist on ühe tuntuima kaitsekiviga, kuid lisaks sellele aitab see ka negatiivseid mõtteid ära hoida. Sest olgem ausad, see millest me mõtleme, see meiega tavaliselt ka juhtub. Küsi, ja sa saad. Tuleb alati oma mõtete ja sõnadega ettevaatlik olla ning neid hoolikalt valida ja tiigrisilma kaasas kandmine on selleks tõeliselt hea abivahend.

Võimalik, et kellelgi on olemas enda nii-öelda õnnekivi või amulett, siis tasub kindlasti see päris oma samuti kaasa võtta, kuna sellega on juba pikem koostöö ja seotus. Kui aga polegi asi hirmudes, vaid lihtsalt tahaksid rohkem mõnusamalt ja positiivsemalt aega veeta reisil puhates, siis just karneool ja rubiin loovad sellise positiivse ja mõnusa keskkonna puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Kindlasti on veel mitmeid kive, mida kaasa võtta, aga ei tasu päris kõiki kah kotiga kaasa vedada, muidu ei jäägi muudele olulistele asjadele ruumi. Ikka tasuks valida välja enda jaoks vajalikud kivid ning need siis käekotti pista või ehtena kaasas kanda.

Soovin kõigile mõnusaid reisielamusi ning julgust astuda oma mugavustsoonist väljapoole.

KVARTS (ROOSA)

MALAHHIIT

RODONIIT

Kivid tähestiku järgi