Sügistuuled, uued tuuled… kes aitaks meid muutustes?

Tekst: Lee Johanna Saul, “Indiast” poe perenaine

Olete juba ilmselt lugenud, et sügis toob meie poodi suuri muutusi. Lisaks sellele saab minu aeg siin selleks korraks läbi. 

Olen enda suve siin kivipoes väga nautinud, olen kohtunud väga toredate inimestega ning see kogemus on minu jaoks olnud suure tähendusega. Olen enda jaoks avastanud sügavamalt seda maailma, mis mulle juba pikemat aega on huvi pakkunud. Kivid olid minu elus varem ja jäävad minu ellu kindlasti ka siit lahkudes.

Aga kui mulle siin nii väga meeldib, siis miks üldse lahkuda?… Seletus on lihtne.  Olen viimastel aastatel õppinud ja elanud Inglismaal ja nii viib mind ka sel sügisel tee taas sinnapoole. Kindlasti tulen Eestis käies aga jälle oma armsast kivipesast läbi! 🙂 Elu muutub, tuleb ringiga ja spiraaliga tagasi, me kohtume veel.

Ja muutuste teemal ma täna kirjutangi…

Küllap on kõik seda juba tundnud, kuidas suvekuumus on vaikselt möödumas ja õue astudes on tunda sügisest kargust ja küpsust. Meile põhjamaa inimestele on alati päikest vaja ja seda me aasta läbi ju igatseme ja soovime! Sel aastal sügise hakul saame öelda, et suvepäikesest väheks küll ei jäänud. Suvi oli mõnus, pikk ja päikest täis, kuid mina ise olen sellise loomuga, et iga aastaaja saabudes on just see aastaaeg mu lemmik! Eelmisel aasta sain olla just sügisel Eestis ja nautisin seda väga! Ühel mullusel sügishommikul enda metsaäärses kodus ärgates kirjutasin ma järgnevad read… Arvake ära, kellele või millele pühendatud? 🙂

Soojad sokid pistsin jalga,

sest nägin Sind akna taga.

Tuuleiiliga sabisesid alla

ja maandudes mõistsin,

et hakkad maad enda vaibaga

nüüd tasapisi katma.

Oled hell ja tuled tasa,

armastan Su salapära.

…Jah, sügisesed lehed ja lumi, pole nemadki enam kaugel. Armastan lund ja armastan vihma. Kõik muutused tulevad just õigel ajal. Nii veetsin ka äsjamöödunud vihma täis suvelõpu-nädalavahetuse kaneelisaiu küpsetades ja kaminatuld nautides. Jagan teiega ka paari kalliskivi, mis minu jaoks sobivad sügisesse.

Selleks, et hoida eluenergiat päikselisena ka edaspidi, kui päikest on õues vähem:

PÄIKESEKIVI!

ja muidugi soe, rõõmus ja omal moel naljakas:

Trummelkivi, mokaiit (4-6 cm)
MOKAIIT!

Selleks, et vihmased nädalad ei väsitaks ja et saaksime ikka ühendust oma turvalise Maast tuleva elueenergiaga:

SAMMALAHHAAT!

ja muidugi tugev, igal ajal energiat andev:

PÜRIIT!

 

Selleks, et kõiki muutusi sisemise rahutundega vastu võtta:

Trummelkivi, jaad (2-3 cm)
JAAD (JADEIIT)!

ja et jätkuks armastust ja leppimist:

Trummelkivi, mangano kaltsiit (2-4 cm)
MANGANO KALTSIIT!

Soovin kõigile päikselist suvelõppu ja ilusat saabuvat sügist! Edu ja küllust ka armasale Indiast kivipoe perele. Aitäh mõnusa suve eest! 🙂 

Teie Lee Johanna

AHHAAT (SAMMALAHHAAT)

JAAD (JADEIIT)

KALTSIIT (MANGANO/ROOSA)

MOKAIIT (AUSTRAALIA JASPIS)

PÄIKESEKIVI

PÜRIIT

Kivid tähestiku järgi